Kompendium WCAG 2.0: Wytyczna 2.3 Ataki padaczki

Przekład powyższej wytycznej z WGAG 2.0 Gudieline ma następujące brzmienie:

Unikaj układania treści w formie, która mogłaby spowodować atak padaczki.

2.3.1 trzy błyski przekaz podprogowy
Błyski światła działają na układ nerwowy człowieka, co u osób z grup podwyższonego ryzyka może powodować ataki padaczki. Wprawdzie epileptycy wiedzą, że nie należy korzystać z komputera przy zgaszonym świetle, niemniej jednak instrukcja WCAG 2.0 stara się obejmować również osoby zagrożone daną przypadłością, które nie są jej jeszcze świadome. Aby zminimalizować ryzyko napadów padaczkowych nie należy tworzyć treści, które migają więcej niż 3 razy na sekundę.

2.3.2 Trzy błyski
Strona www lub system informatyczny jest całkowicie pozbawiony elementów migających z większą częstotliwością, jak trzy razy na sekundę.

 

Jeśli interesuje Państwa audyt WCAG 2.0 zgodny z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, zachęcamy do zapoznania się z metodyką prowadzonego przez nas audytu dostępności stron www zgodnego z tym rozporządzeniem, dostępną pod tym odnośnikiem: Audyt WCAG 2.0

Dla wszystkich śledzących nasz cykl wpisów „Kompendium WCAG 2.0” przygotowaliśmy także bezpłatną aplikację mobilną Pomocnik WCAG 2.0, stanowiącą uzupełnienie tego cyklu. Aplikacja kierowana jest do webmasterów i osób odpowiedzialnych w jednostkach publicznych za dostosowanie stron www do wymagań WCAG 2.0 zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności.

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *